niedziela, 31 sierpnia 2014

j- melo

J- melo to program telewizyjny muzyk japońskich. Są co tydzień od 7 października 2005r. i trwa on do dziś. Ten program jest transportowany z NHK, czyli japoński i narodowy organizacja publicznej radiofonii i telewizji. Program jest w całości po angielsku. Jego reżyserem jest Harada Nobuyuki.

coda


Sory! Ale jeszcze tego koncertu nie ma na YouTube. Wypisze te piosenki które widziałam że są, ale nie wiem czy to wszystkie. Też nie wypisze po kolei i dam linki na których widziałam te piosenki.


Piosenki:
- ride with the rockers
- the stupid tiny insekt
-anttitude
-fadeless
- inside best
-loss
-discharge
-cockroah
-kuraku no 
-until it burns out
-redo
- last heven
-devouring one
- to dazzling darknes
- in blosem

kari

sobota, 30 sierpnia 2014

kubana




Piosenki:
1.Flith in the Beauty                                     1:52
2.Vortex                                                        6:10
3.Venomous Dpider's  Web                         10:13
4.Deragemet                                                 14:13
5.Anttitude                                                    20:36                 
6.Required Malfuction                                 25:38
7.Leech                                                         30:08
8.Hyena                                                        35:10
9. LINDA                                                     39:38
10.Bonus- Press comfence                           45:35

kari

Inazuma Rock Festival 2011



Piosenki:
1.Agony
2.Hyena
3.Vortex
4.Vermin
5.Flith in the beauty

kari

czwartek, 28 sierpnia 2014

Książka w rytmie jrocka

Życie w rytmie I-rocka.

I.Ruki

Gdy był mały chciał zostać: strażakiem

Przezwisko w dzieciństwie: Takachan

Najlepsze lekcje w szkole: English and Japanese

Szkolny klub do którego należał: Golf

Jest typem człowieka: nerwowego

Specjalność jego kuchni: spaghetti

Ulubiona książka: WORST

Perfumy: Bvlgari, CO2

Jego bohater: Kewpie

Gdyby mógł być innym ludkiem to byłby: nikim…lub 

odzieżowy urzędnik sklepu albo pomagający przy ogólnym 

zasobie sklepu

Ulubiony powiedzenie : „zgubiłeś to? Hahahaha!”

Teraz interesuje się: kolekcjonuje czapki, okulary słoneczne

Jego silny oraz słaby punkt : „bardzo dużo”

Co jako pierwsze dostrzega w osobie którą pierwszy raz 

spotka: twarz

Kto jest jego rywalem: nadzwyczajny człowiek

Za jakie zwierzę się uważa: psa „będę merdać ogonkiem dla 

was”

Gdy śpi ubrany jest w: strój piłkarski

Gdyby wygrał w loterii: kupował by w sklepie tak długo, aż by 

mu brakło

Jego najdroższy zakup: nie pamięta

Jaką licencję pojazdową posiada: na motor

Doświadczenie albo rzecz która wzbudza w nim 

uczucia: „Śpiewanie Okuribi czasem napełnia mnie z 

radością”

Co ceni: zespół i fanów

Jego aktualne zmartwienie: „moja sofa jest złamana”

Czas kiedy czuje się szczęśliwy : „Uczucie powiewu zimy
jest fajnym uczuciem”

Miejsce którego nie lubi: ich autobusu do tournee

Miejsce w Japonii które lubi: miejscowa przestrzeń

Obce miejsce do którego chciałby się udać: londyński późny 

wieczór

Jeśli by mógł wybierać kim by chciał się urodzić…kobietą czy

 mężczyzną: mężczyzną

Film który wywarł na nim wrażenie: From the north country

Dramat który go głęboko poruszył: Hakusen Nagashi

Ulubiona pora roku: zima, bo wtedy może tworzyć piosenki

Każdego dnia potrzebuje : papierosy, telefon komórkowy

Co robił w zespole śmiesznego: „Zespół jest śmieszny”

Wiadomość do samego siebie: „Staraj się! Jeśli będziesz się

 starać, wtedy będziesz ok.!

Jego najdziwniejszy sen: prawie był zabity przez kota

Gdzie chciałby zagrać na żywo: AREA

Która z ich piosenek podoba mu się najbardziej: Okuribi. Ito. 

Juunana Sai.

Jak zazwyczaj spędza dni i gdzie: w jego pokoju nic nie 

robiąc

Osoba którą szanuje: jego rodzice

Jego ulubione CD: teraz DJ Krash – Mirai

Artysta który wywarł na niego jakiś wpływ: LUNA SEA

Artysta z którym chciałby mieć sesję: Collie


Jeśli spełniły by się jego 3 życzenia, o jakie by poprosił: „daj 

mi pieniądze, daj mi miłość, spełnij mój sen”

Najgorsza pomyłka w jego życiu: powodowanie zmartwienia 

dla jego rodziców

Motto / hasło: „Zacznijmy od środka…”

Jego najgorsze wspomnienie które go przestraszyło: videa o 

duchach i klątwach

Jego humor polepsza gdy ktoś powie: „You’re a good guy…” 

(po ang. To fajniej brzmi, a po polsku dosłownie to „jesteś 

dobrym chłopkiem” )

Co gazette dla niego oznacza: sen

Miejsce do wypoczynku: pokój

Wiadomość do każdego członka gazette: Uruha, Reita, Aoi, 

Kai : Bądźmy szczęśliwi!

Peace & Smile Carnival


Piosenki:
1. Flith in the Beauty
2.Leech
3.Discharge

Te piosenki są od 14 do 16 parta (the gazette). 
Na tej scenie i w tym samym dniu oprócz the gazette jest jeszcze:
-Miyavi  ( 1 part),
-Screw (3part),
-Kagrra (4- 6 parta),
-Kra (7- 10parta),
-Alice Nine (11-13 parta),
-Miyavi z dj

kari

środa, 27 sierpnia 2014

omega

the GazettE - 2011OmegaTour演唱会


1.Venomous Spider's Web
2.S ludgy Cult
3.vortex
4.The Suicide Circus
5.My Devil On The Bed
6. 13 Stairs
7.Ruthless Deed
8.Untitled
9.Agony
10.Clever Monkey
11.Vermin
12.Headache man
13.Filth in the baeuty
14. Psychopath
15.Tomorrow never dies
16.Ride with the rockers
17.Remember the urge
18.Akai one piece
19.Cockroach
20.Discharge
21.Linda

LINKI


http://v.youku.com/v_show/id_XNDAzODkzMzY4.html?from=y1.2-1-95.3.1-1.1-1-1-0

http://v.youku.com/v_show/id_XNDAzODc3OTI4.html?from=y1.2-1-95.3.1-1.1-1-1-0



kari

DIM SCENE

Dim scene jest to koncert

Piosenki:
Part I
1.hakuri
2.The Invisible Wall
3.Leech
4.Hyena
5.Distress and Coma
6.Shiroki Yuuutsu
7.Erika
8.13stairs
9.Headeche Man
10.Without a Trace
11.Kanshoku
12.Nakigahara
13.Shikyuu
14.Guren
15.A Moth Under the Skin
16.Cockroach
17.In the Middle of Chaos
18.Flith in the Beauty
19.Ogre
20.Discharge
21.Dim scene
22.Mourou

Pytania cz.1

Teraz postanowiłam że napiszę 15 pytań na temat the gazettE. 

Postanowiłam że te pytania będę dzieliła na kilka części ponieważ 100 pytań to będzie za dużo na jeden raz. Mam nadzieję że czegoś cię dowiecie i będziecie zadowoleni z postów. :)

1. Pozycja w zespole
Ruki- wokalista
Reita- bassista
Kai-perkusista
Uruha- gitarzysta prowadzący
Aoi- gitarzysta

2. Prawdziwe imię i nazwisko
Ruki- Takanori Matsumoto
Reita- Akira Suzuki
Kai- Yuutaka Tanabe
Uruha- Kouyou Takashima
Aoi- Yuu Shirayama

3.Data urodzin
Ruki- 1 Lutego 1982r. (32 lat)
Reita- 27 Maja 1981r. (33 lat)
Kai- 28 Października 1981 r. (32 lat)
Uruha- 9 Czerwca 1981 r. (33 lat)
Aoi- 20 Stycznia 1979r. (35 lat)

4.Miejsce urodzin
Ruki- Kanagawa
Reita- Kanagawa
Kai- Tokushima
Uruha- Kanagawa
Aoi- Mie

5.Hobby
Ruki- zakupy
Reita- oglądanie filmów
Kai- gotowanie
Uruha- piłka nożna, bilard, kręgle 
Aoi- komponowanie i solówki

6.Ulubiony kolor
Ruki-czarny, czerwony, srebrny i fioletowy
Reita- fioletowy, różowy i czarny
Kai- czarny, czerwony, złoty, srebrny, niebieski, biały
Uruha- szary i fioletowy
Aoi- biały i czarny

7.Rodzice
Ruki- rodzice i starszy brat
Reita- mama, babcia i starsza siostra
Kai- rodzice
Uruha- rodzice i 2 starsze siostry
Aoi- rodzice, starsza siostra i starszy brat

8.Grupa krwi
Ruki- B
Reita- A
Kai- B
Uruha- 0
Aoi- A

9.Wzrost
Ruki- 160 cm
Reita- 172 cm
Kai- 172 cm
Uruha- 177cm
Aoi- 171 cm

10.Waga
Ruki- ?
Reita- 55kg
Kai- 55kg
Uruha- 62kg
Aoi- 55kg

11.Rozmiar buta
Ruki- 25,5 cm
Reita- 26 cm
Kai- 26 cm
Uruha- 27,5 cm
Aoi-  26 cm

12.Piercing
Ruki 5 w prawym uchu
Reita 1 w prawym uchu i 1 w lewym uchu
Kai 2 w lewym uchu
Uruha 5 w lewym uchu i 4 w prawym uchu
Aoi- 1 w dolnej, 1w prawym uchu  i 3 w prawym uchu

13.Zwierzęta
Ruki- psy
Reita- papuga
Kai- tygrys, pies i aligator
Uruha - pies, pingwin i niedźwiedź polarny
Aoi- pies i kot

14.Przezwisko w szkole
Ruki- Taka-chan
Reita- Ue-chan
Kai- Yukkun
Uruha- Shima
Aoi- nie miał

15.Ulubiona pora roku
Ruki- zima
Reita- wiosna
Kai-zima
Uruha- wiosna
Aoi- zima

omi

Magazyn



Europejskie wydanie DVD
Zespół postanowił wydać dokumentalne DVD uwieczniające ich trasę po Europie, która odbyła się w ubiegłym roku. Wytwórnia JPU Records zdecydowała się na wypuszczenie europejskiej wersji.
Nie będzie się ona różnić niczym od japońskiej poza tym, że będą dodane angielskie napisy.
Wersji europejskiej możemy spodziewać się już 21 kwietnia.



Kari

wtorek, 26 sierpnia 2014

Visual kei hair (Ruki)


Bardzo mi się podoba ta fryzura i chciałabym mieć taką fryzurę. Ona jeszcze robi Reitę i Uruhę oraz pokazuje jeszcze jak obcina swoją grzywkę i farbuje włosy itp.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Repeated Countless Error


Piosenki:
I
01. AGONY 
02. Akai Kodo 
03. Hyena 
04. Kugutsue 
05. Sugar Pain 
06. SWALLOWTAIL ON THE DEATH VALLEY 
07. Ganges ni Akai Bara 
08. GENTLE LIE 
09. CALM ENVY 
10. Guren 
11. Kyomu no Owari Hakozume no Mokuji 
12. BURIAL APPLICANT 
13. CIRCLE OF SWINDLER 
14. MOB 136 BARS 
15. COCKROACH 
16. DISCHARGE 
17. Filth in the beauty 
18. PEOPLE ERROR

niedziela, 24 sierpnia 2014

Decomposition Beauty

Piosenki:
I
01. Opening
02. Filth in the beauty
03. Hyena
04. Maggots
05. COCKROACH
06. Worthless War
07. Akai One-Piece
08. Psychedelic Heroine
09. Crucify Sorrow
10. Defective Tragedy
11. Bath Room
12. Taion
13. Chizuru
14. Nasea & Shudder
15. GO TO HELL
16. Rich Excrement
17. Maximum impulse
18. THE SOCIAL RIOT MACHINES
19. DISCHARGE

Nameless liberty six guns

Nameless liberty six guns - jest to kącert, który odbył się 2006r. w Yokohamie. 


I
1.Nausea and shudder 6:04
2.Maggots  2:49
3.Cockoach 
4.Silly got the disco 4:01
5.Akai one piece
6.Juuyon sai no knife 5:01
7.Namaatakai ame to zaratsui ta jounetsu 3:05
8.Baretta 6:03
9.d.l.n 6:41
10.Bath room 5:15
11.Taion 6:39
12.Shadow IV II I 4:18
13.Go to hell
14.The social riot machines
15.Carry
16.The murder's tv
17.Kanto dogeza kumiai
18.Discharge 5:17

sobota, 23 sierpnia 2014

Wywiad dziesięciolecia

W marcu 2012 roku the GazettE świętowało dziesiątą rocznicę powstania. Przez ten czas udało mu się podbić serca licznych fanów zarówno w Japonii, jak i zagranicą. Dziesięciolecie zespół świętował koncertem THE DECADE oraz przypieczętował wydaniem albumu DIVISION. Wokalista the GazettERUKI, opowiedział nam o nich, a także uchylił rąbka tajemnicy, co do planów grupy na przyszłość. 



Na sam początek: najlepsze życzenia z okazji dziesiątej rocznicy, którą świętowaliście w marcu. Jak się czułeś podczas koncertu THE DECADE?

RUKI: Jedno słowo: wdzięczny. W Japonii niełatwo jest utrzymać zespół przez dziesięć lat. Wolność wyrazu, którą posiadam, zawdzięczam naszym fanom oraz ekipie, którzy wspierali nas przez te wszystkie lata… Raz jeszcze uświadomiłem to sobie podczas tego koncertu. 

Wasza pierwsza płyta nosiła tytuł Wakaremichi, co znaczy rozdroże. Dziesięć lat później wydajecie album zatytułowany DIVISION, czyli podział. Oba łączą się z motywem rozłamu, podzielenia. Czy właśnie tak chcieliście zaznaczyć kolejną erę po minionych dziesięciu latach? 

RUKI: Wow, nigdy nie zwróciłem uwagi na ten zbieg okoliczności (śmiech). Nie zamierzaliśmy nawiązywać do naszego pierwszego singla, ale rzeczywiście naszym celem było przedzielenie the GazettE na dwoje pod względem muzycznym. 

Możesz nam wyjaśnić koncept kryjący się za nowym albumem? Skąd tym razem czerpaliście inspiracje?

RUKI: Chcieliśmy przedefiniować znaczenie słów: “MADE IN JAPAN” (wyprodukowano w Japonii; przyp. tłum.) Chcieliśmy też pokazać, że świat the GazettE to cała otoczka, na którą składa się też okładka, strona wizualna i wszystko inne. Dlatego też pragnęliśmy, żeby nasze wydawnictwo dotarło do większej ilości państw. 

Nowy album będzie składał się w całości z nowego materiału. Jakie możliwości daje wam fakt, że nie musicie zawierać na albumie wcześniej wydanych singli?

RUKI: Uznaliśmy, że trzymanie się rutyny “album-po-singlu”, która stała się w Japonii swego rodzaju wytyczną, jest nudne. Dlatego wydaliśmy album w ten sposób.

Od samego początku waszej działalności wasze prace są mieszanką różnych muzycznych wpływów. Czy są jeszcze jakieś style, których jeszcze nie wykorzystaliście, a chcielibyście? 

RUKI: W tym momencie nie mam nic takiego. Ale interesuje mnie muzyka etniczna. 

the GazettE powstało dziesięć lat temu. Czy wtedy wyobrażałeś sobie, że tak właśnie będzie wyglądał twój zespół dekadę później? 

RUKI: Nigdy bym nie pomyślał, że będę w zespole przez dziesięć lat (śmiech).

Gdybyś mógł cofnąć się w czasie i spotkać siebie z przeszłości, co byś sobie powiedział? 

RUKI: Pewnie powiedziałbym, żebym dalej był taki, jaki jestem.

Czy jest coś, co chciałbyś przeżyć po raz kolejny, lub zmienić? 

RUKI: Nie ma nic szczególnego. Ale gdybym musiał o czymś wspomnieć, to chciałbym być do wszystkiego bardziej zapalony. 

Waszym marzeniem było wystąpić w Tokyo Dome. Po tym, jak już je spełniliście, występ w jakim miejscu jest waszym kolejnym celem? Chcielibyście wrócić do Tokyo Dome? 

RUKI: Byłoby świetnie, gdybyśmy mogli znów wystąpić w sali mogącej pomieścić tak wiele osób, jak Tokyo Dome. Jednak samo Dome to nienajlepsze miejsce do występowania ze względu na akustykę. Trzeba więc to dobrze przemyśleć. 

Koncert w Tokyo Dome był końcem ery poszukiwania “Bezimiennej Wolności” (Nameless Liberty). Odnaleźliście ją? Jeśli nie, czy będziecie jej dalej poszukiwać? 

RUKI: To nie koniec “Bezimiennej Wolności” samej w sobie. To jeden z naszych niezmiennych tematów. 

Przed wydaniem albumu byliście bardzo zajęci, głównie trasą koncertową. Czym różni się pracowanie nad piosenkami w studio i podczas trasy? 

RUKI: Podczas trasy nie możemy się skoncentrować nad tworzeniem muzyki, więc nabiera ona kształtów dużo wolniej. W pełni skoncentrować możemy się natomiast w studio. Oto różnica. 

W lipcu odbyliście trasę dla fanklubu, zatytułowaną HETERODOXY, a w październiku ma mieć miejsce trasaGROAN OF DIPLOSOMIA. Możesz wyjaśnić tytuły tych tras i powiedzieć, czego fani mogą się po nich spodziewać?

RUKIHETERODOXY pochodzi od HERESY (nazwa fanklubu; przyp. tłum.). Nadchodzącą trasę nazwaliśmyGROAN OF DIPLOSOMIA, co pociąga za sobą wszystko to, co na DIVISION jest rozproszone oraz wcześniejsze nasze prace, tworząc z nich jedno stworzenie. 

Rozpoczęta w październiku trasa GROAN OF DIPLOSOMIA oznaczona jest jako “01”. Czy to oznacza, że w przyszłości będzie więcej koncertów? Czy zamierzacie uwzględnić w swoich planach występy zagranicą? Jeśli tak, gdzie chcielibyście się udać?

RUKI: Mimo że niewiele, mamy kilka dodatkowych koncertów oznaczonych jako “02”. Jeśli chodzi o zagranicę, chciałbym się udać do każdego kraju, w którym the GazettE byłoby pożądane. 

Czy serwisy społecznościowe pomagają the GazettE zbliżyć się do fanów? 

RUKI: Chociaż nie odczuwam tego, żeby nasi fani się do nas zbliżali lub od nas oddalali, za to czuję, że ich głosy docierają do nas bardziej bezpośrednio. Więc jeśli chodzi o mnie, to czuję że jestem bliżej nich. 

Czy jesteś zaangażowany w inne twórcze projekty poza muzyką? 

RUKI: Niespecjalnie w czymś siedzę, ale lubię hobbystycznie zajmować się wszelkimi sztukami wizualnymi. 

Czego moglibyśmy ci życzyć na przyszłość?

RUKI: Myślę, że będziemy dążyć do tego, by dawać jeszcze większego kopa i tym silniej stymulować. Oczekujcie naszych kolejnych ruchów, bo zmierzamy teraz innym kierunku.

Czy masz coś do przekazania waszym fanom?

RUKI: Zauważamy, że wiele osób przyjeżdża z Europy do Japonii, by nas zobaczyć. Dlatego czujemy, że teraz nasza kolej, by odwiedzić was. Trzymajcie za nas kciuki. Dziękuję za całe wasze wsparcie i wiadomości!


kari


piątek, 22 sierpnia 2014

Książka Julity

Niektórzy może czytali tą książkę Julity, ponieważ mamy jeszcze jeden blog na którym jest ta książka. Mam nadzieję że wam się spodoba.

The Gazette

1.Wstęp.
       Moją trzecią książke chcę napisać o zespole punk rocka, heavy metalu.
Zespół ten nazywa się The Gazetto.
       Do napisania książki skłoniły mnie dwie przyjaciółki Dominika i Karolina, które właśnie ich słuchają.
Książkę zaczełam pisać dziś w dzień matki, czyli 26.05.2014 roku.
       Dopiero od niedawno zaczełam interesować się tym zespołem, ale to nic nie szkodzi, aby napisać książkę.
Może przez napisanie książki poznam ich lepiej...


2. Historia.
       Jak już wspomniałam we wstępie tworzą oni Muzykę punk rocka i heavy metalu.
Jest to japońska grupa rockowa, która powstała w 2002 roku. Fani to około 80% kobiet i też zaliczani są do nurtu visual kei.
Grupe zespołową tworzą dwaj przyjaciele ze szkoły podstawowej Uruha i Reita.
 Zespół rozpadł się, gdy Ruki zrezygnował z roli perkusisty na rzecz wokalu. Aby reaktywować zespół na stanowisko perkusisty przyjęto Yune, który wprowadził do grupy znajomego gitarzystę z poprzedniego zespołu – Aoi. Powstały w styczniu zespół nazwano Gazetto.
Zespół w kwietniu 2002 wydał swój pierwszy singel (Wakaremichi) oraz VHS. W sierpniu 2002 wydali maxisingel i kolejną kasetę VHS. Chłopaki swój pierwszy koncert mieli w październiku 2002 w Takadanobaba Area. W styczniu 2003 z zespołu odszedł Yune, a jego miejsce zajął Kai. Tymczasem grupa przyłączyła się do wytwórni płytowej PS Company. W maju 2003 zespół wspólnie z Hanamuke wyruszył w swoją pierwszą poważną trasę koncertową. Następna była z zespółem Vidoll. Później razem nagrali cover dla japońskiego magazynu Cure. The Gazette miał także wspólne trasy koncertowe z Kra, bis, deadman, MUCC, Miyavi, D'espairsRay i MERRY. Pojawili się na głównych okładkach magazynów Hevn, SHOXX i Cure. W połowie 2010 roku u Rukiego zdiagnozowano odmę strun głosowych oraz infekcję wirusową, przez co musiano odwołać parę koncertów.